מים מזוקקים למעבדה

אם יצא לכם לשמוע על סוגי מים שונים בעבר, כנראה שגם שמעתם את השם "מים מזוקקים" או מים מזוקקים למעבדה. יכול להיות ששמעתם על אנשים שצורכים באופן קבוע את המים הללו או ששמעתם על שימוש במים הללו בתעשיות שונות כמו תעשיית התרופות ותעשיית הביולוגיה.

כאשר אנו מדברים על מים מזוקקים למעבדה אנחנו בעצם מדברים על מים שעברו תהליך של זיקוק, הכוונה היא לתהליך של ניקוי המים ממינרלים, מלחים וחלקיקים שונים הקיימים בו.

בעת תהליך הזיקוק של המים, מבצעים אידוי למים ולאחר מכן מבצעים עיבוי לאדי המים שנוצרו כתוצאה מתהליך האידוי של המים, כתוצאה מן התהליך הזה המים הופכים למוצקים והם מתנקים מכלל החומרים השונים שקיימים בהם.

כאשר במים קיימים חומרים מומסים שנקודת הרתיחה שלהם  זהה לנקודת הרתיחה של המים, תהליך האידוי של המים לא יגרום להם להתנקות מן המים אלא יגרום להם להתאדות כמו המים.

מהם השימושים של מים מזוקקים למעבדה?

ניתן לומר כי מים מזוקקים למעבדה הם המים הטהורים ביותר שאנו יכולים למצוא נכון להיום. תהליך ניקוי החומרים מן המים הופך את המים לנקיים ברמה הגבוהה ביותר שניתן, דבר אשר הופך את המים המזוקקים למי שתייה שנצרכים באופן קבוע על ידי אנשים רבים בכל רחבי העולם. רמת הטוהר הגבוהה של המים הופכת אותם ליעילים ואפקטיביים במיוחד בניקוי רעלים מגוף האדם.

בנוסף על כך, נעשה שימוש נרחב במים מזוקקים במעבדות שונות ובמיוחד במעבדות אשר מתעסקות בביולוגיה. על מנת לבצע ניסויים כאלה ואחרים יש צורך בכמות גדולה ככל האפשר של מים מזוקקים, מים ברמת טוהר גבוהה יכולים לבודד חשמל, דבר אשר מוביל לכך שגורמים שונים בתעשיית הביולוגיה מעבירים את המים מספר תהליכים של זיקוק.

כמו כן ניתן למצוא שימוש נרחב במים מזוקקים גם בתעשיית הבריאות. תמיסות שונות וחליטות מיוחדות אשר מורכבות ממים מזוקקים בין היתר ניתנות לאנשים בעלי רגישויות שונות לרעלים, השימוש בתמיסות השונות תורם רבות לבריאותם של האנשים.

מים מזוקקים למעבדות במדינת ישראל

למרות שהשימוש במים מזוקקים נמצא במדינת ישראל כבר שנים רבות, עדיין מדובר על תחום פרוץ יחסית. קיימים פערי מחירים משמעותיים בין חברה לחברה ולא קיים פיקוח רציני על כל הנושא הזה.
עקב כך, ניתן למצוא חברות אשר מוכרות מים שמוגדרים מים מזוקקים למעבדה אך למעשה הם לא קרובים להיות כאלה והם עשויים לגרום לנזק יותר מאשר לתועלת.

מאמרים נוספים

מים מזוקקים למעבדה

מים מזוקקים למעבדה

קרא עוד »
מים מטופלים

מים מטופלים

קרא עוד »
מחליפי יונים

נטילת יונים – דֵּיוֹנִיזַצְיָה (Deionization)

קרא עוד »
ריכוך מים בשיטת חילוף יונים

ריכוך מים בשיטת חילוף יונים

קרא עוד »
אוסמוזה הפוכה לתעשייה ולמעבדות

אוסמוזה הפוכה לתעשייה (Reverse Osmosis)

קרא עוד »
Filtration

סינון – Laboratory Filtration

קרא עוד »
מים למצברים

מים למצברים ומַיִם לְאוֹטוֹקְלָב (אַקְטָר)

קרא עוד »
מערכת מים למעבדות

מערכת מים למעבדה ומים לרחיצת כלי זכוכית מעבדתיים

קרא עוד »
תאי בדיקות

מים לתאי בדיקות סביבה

קרא עוד »

השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם

שנחזור אליכם?

השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
או התקשרו: 077-9976977