1. בית
  2. מידע מקצועי
  3. מים מטופלים

מים מטופלים

מים מטופלים הם סוג של מים שעברו עיבוד כדי להסיר את תכולת המינרלים שבהם, מים מטופלים מיוצרים לעתים קרובות על ידי תהליך הנקרא זיקוק, המסיר מינרלים כמו סידן ומגנזיום מהמים.
למים המטופלים טעם מעט שונה ממי ברז מכיוון שאין בהם מינרלים כלל, אבל יש אנשים שמעדיפים אותם על פני מי ברז או מים בבקבוקים כי הם טוענים שהם טעימים יותר ומרעננים הרבה יותר.

במים מטופלים עושים לרוב שימוש במעבדות והם משמשים למגוון מטרות חשובות כמו פיתוח תרופות, חיסונים, ניסויים מדעיים חשובים ועוד.חשוב לציין כי במים מטופלים עושים שימוש רב גם בתעשיית הייצור ובעולם הCNC, בתחומי הרפואה מקפידים מאוד על איכות מים מטופלים מכיוון שעלולים להיות מזהמים או חיידקים שיכולים להסב נזק גדול מאוד לתהליך, לפיתוח או לניסוי החשוב.מעבר לאיכות המים המטופלים חשוב גם לשמור על מעבדה נקייה ולהשתמש באמצעים נקיים בכדי למנוע זיהום או נזק קריטי מסויים.
מי מעבדה צריכים להיות בטוחים גם לשתייה וכמובן גם לשימוש בניסויים. זה גם צריך להיות קל לטפל ולאחסן. יתר על כן, הוא לא אמור להגיב עם החומרים האחרים המשמשים במעבדה.

מים מטופלים למעבדה מסופקים בדרך כלל על ידי חברות בתחום טיהור המים, השוק רבוי בחברות חלק מהם איכתיות יותר, וחלק עם מוצרים באיכות ירודה יותר, חשוב שתבחרו את הספק שלכם על פי האיכות ולא לפי התמחור כי בסופו של יום מים לא איכותיים יובילו לתוצאות לא אמינות, או במקרים חריגים יותר לכישלון או למחדל בניסוי או בפיתוח שהושקע בו הרבה מאוד זמן וכסף, לכן נמליץ על חברה כמו IONEX שתעניק לכם שירות אישי, ליווי צמוד לאורך כל התהליך, חידוש קולונות המים, קולונות מים שקופות שניתן לראות דרכן את סטטוס מלאי המים המטופלים, וכמובן איכות מים מטופלים מה טובות ביותר שקיימות בישראל.

מים הם סם החיים. ללא מים אנחנו לא יכולים לחיות. במדינה כמו ישראל יש שנים בהם יש מחסור במים, בגלל בצורת בגשמים. אחד הפתרונות היותר טובים לבצורת במי גשם הוא שימוש במים מטופלים.
מים מטופלים הם מים שעברו תהליך טיפול כימי – כלומר למשל מי ביוב שעברו טיפול כימי בו ניקו אותם מחומרים מזהמים והפכו אותם לראויים להשקיה. סוג אחר של ניקוי מים או מים מטופלים הוא מי ים מלוחים שעברו תהליך הטפלה – כלומר מים מטופלים שהוציאו מהם את המלח והפכו אותם לראויים לשתייה על ידי בני אדם.
יש מים מטופלים שעוברים תהליך של סינון בעוד מים מטופלים אחרים יכולים לעבור תהליך של הטפלה. חשוב מאוד לבחור את דרך הטיפול במים שהכי מתאימה לנו באופן אישי ולשימוש שאנחנו צריכים בשבילו את המים – קיים הבדל בין שימוש במים לרחצה או להשקיה של גינות ובין שימוש של מים לשתייה.

למה צריך מים מטופלים?

צריך מים מטופלים כי מאגרי המים שיש בארץ הם לא תמיד מספיקים לכל הצרכים שיש לאזרחי המדינה ולמשק שלה. כאשר יש לנו יותר צורך במים מכמות המים שיש לנו – טכנולוגיות שונות יכולות לסייע לנו לטפל במים כך שיהיה אפשרי לעשות בהם שימוש במקומות שונים ובשימושים שונים. חשוב מאוד לנצל את הטכנולוגיות שעומדות לרשותנו ושיכולות לאפשר לנו להפוך יותר מים כמו מי ים או מי ביוב לשימושיים יותר ולראויים לשתייה והשקיה.

מים מטופלים

איך משתמשים במים מטופלים?

אז איך משתמשים במים מטופלים? אם אנחנו רוצים לעשות שימוש במים מטופלים יש להבדיל בין מי ביוב שעברו סינון שניתן לעשות בהם שימוש אך ורק להשקיה ובין מי ים שעוברים תהליך של הטפלה שניתן לעשות בהם שימוש לשם שתייה ובישול וכדומה.

חשוב מאוד לעשות בדיקות תקופתיות למי השתייה ומי ההשקיה שאנחנו עושים בהם שימוש, כי זה יכול לאפשר לנו לגלות האם יש זיהומים או חיידקים במים.
בסופו של דבר חשוב מאוד, שנשים לב למים שאנחנו עושים בהם שימוש לשתייה, רחצה והשקיה. מצוקת המים בארץ יודעת זמנים טובים יותר וזמנים טובים פחות. חשוב מאוד לבחור לעשות שימוש במים שיכולים לאפשר לנו איכות חיים טובה. כאשר אנחנו באים לבחור האם לעשות שימוש במים מטופלים או לא חשוב שנשים לב מה איכות המים המטופלים שאנחנו עושים בהם שימוש והאם הם בטוחים לשימוש או לא.